En ledig dag…
…och en bra sådan! Då jag varit ute och gått, tagit hand om kaninerna och skapat ordning hemma. Tvättat, plockat och dammsugit. Och sovit mitt på dagen, min vana trogen, ovanligt djupt och länge.
Ikväll blir det fortsatt läsning, Kristina Ohlsson skriver väldigt medryckande
Så här såg det förresten ut i soffan i eftermiddags
Min yngsta älskar Kamratposten, och det är så roligt för det gjorde jag också i hennes ålder💓
I lördags, i Göteborg, föll äldsta dottern för litteratur som jag blev förvånad men glad, över.
Man ska aldrig sluta förundras, tydligen. Sanningen är att det oväntade kan dyka upp där man minst anar det. Precis som det plötsligt kan glimma till där man trodde att bara mörker bodde.
Ja, tänk att en låt på radion kan förbättra ditt humör, och ett Hej i rätt stund kan förändra en dag 🎼💃
Det är det vackra med livet, att det goda inte behöver vara stort, men ändå, ibland när det behövs som mest, har kraften att vända på allt.
Kram, tack för att du läste❤️
Vilken härlig dag det blev❤️
🥰❤️Kram!
Fint när de där goa dagarna kommer emellanåt. Kram på dig!🥰
Goa dagar är bäst🙏💓Kram!
💖
💓
Så sant och så fint du skriver ❣️Roligt med alla åldrar Kamratposten till literatur. Kram till dig Lollo
Att läsa är underbart☺️Stor kram tillbaka❤️
Härligt att läsa!❤️
Kram❤️
Låter som en mysig dag!
🤗❄️ Kram /Helene
Det var det😀Hurra för mysiga dagar👌🏻Kram!
En riktigt bra dag!
Verkligen☺️Kram💕
Å så härligt med läsande barn!!!
Kram!
Verkligen! Min yngsta kan läsa i timmar, och den äldste har ofta en bok på gång. Är väldigt glad över det! Kram💕
Låter som en bra dag. Kamratposten väcker ju gamla minnen!!
Visst väcker Kamratposten minnen ☺️